VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Dzviracių traukinys 2023

Sportas

Kviečiame į atradimų nuotykį dviračiais iš Alytaus į Varėną ir atgal Dzūkijos laukais ir miškais. Galima važiuoti vieną arba dvi dienas.

Gegužės 20 dieną minsime per žydinčią kalvotąją Dzūkiją ir, šalia kitų objektų, atrasime kelis išnykusio karinio geležinkelio statinius. Po pasivažinėjimo – pirmosios žygio dienos ir kelionių planų aptarimas prie arbatos! Prie arbatos kviečiame jungtis ir tuos, kurie drauge mins tik gegužės 21 d. – susipažinsime.

Gegužės 21 d., sekmadienį – ištisus metus lauktas Dviračių traukinys buvusio karinio geležinkelio trasa. Šiais metais jis pirmą kartą vyks kita kryptimi – iš Varėnos į Alytų. Tai garsiausias ir mūsų vizitine kortele tapęs maršrutas, turizmo parodoje Vivattur kadais pripažintas įdomiausia kelione Lietuvoje.
Tikras džiaugsmas geležinkelio, istorijos, dviračių entuziastams ir atradėjams!
Žygio dalyvių skaičius ribotas!

Kelionės metu pamatysite šiuos Oranų–Olitos gelžkelio objektus: geležinkelio tiltų per Varėnės ir Merkio upes liekanas, daug mažesnių statinių liekanų, dailius gelžkelio pylimų linkius ir įspūdingo gylio įkasas. Taip pat – geležinkelio stotelę Poteronyse ir neseniai su jumis atrastus Pavartėnų geležinkelio stotelę su vandens bokšto pamatu, Moterties upelio tunelį, plento tiltą, senąją Alytaus stotį, gelžkelio tilto liekanas ir ant jų pastatytą dviratininkų tiltą per Nemuną – aukščiausią Lietuvoje. Dauguma šių geležinkelio istoriją menančių objektų yra įtraukti į Kultūros paveldo Nekilnojamojo turto registrą. Taip pat ir per Alytaus miestą einanti senojo geležinkelio sankasa (bėgiai seniai išardyti), tapusi Sveikatingumo taku. Puiki proga ne viską „pačiupinėti“, bet ir išgirsti pasakojimą, iliustruotą vaizdo medžiaga (senosios nuotraukos, žemėlapiai).

Kas? – pažintinis žygis dviračiais
Kur pradžia? – I diena Gardino 14, Alytus, o II diena Savanorių 3, Varėna
Kada? – startas gegužės 20 d. 8:38 ir gegužės 21 d. 8:38
Koks maršrutas? – I diena kalvota Alytus - Pagilys - Gudžiai - Ežeriekai - Varėna
II diena lygesnė minsime buvusio geležinkelio vėže Varėna - Artilerija - Daugai - Pavartėnai - Poteronys - Alytus
Koks atstumas? – I diena 61 km, II diena 55 km
Kiek truksim? – abi dienas maždaug po 10 val.
Kaip atvykti? – individualiai, diskusijoje galite susirasti pakeleivių
Kada pabaiga? – apie 18 val.
Maistas, užkandžiai ir vanduo? – atsineštiniai
Sudėtingumas? – 5 balai (iš 10) – miško ir lauko keliukai, I dieną kalvotas reljefas
Kaip registruotis? - spragtelint „Dalyvausiu“ ir įsigyjant bilietą.
Kaip apmokėti? – https://tickets.paysera.com/lt/event/dt2023
Kiek kainuoja? – nuo 7 eurų priklausomai nuo pasirinktų bilietų
Nuolaidos? – 15 bilietų su 2 eurų nuolaida, perkant dviejų dienų žygį, o visiems, baigusiems žygį, išduosime žygeivio pasą su proginiu žygio antspaudu, žyminčiu įveiktų kilometrų skaičių.Žygyje neleidžiama dalyvauti apsvaigus nuo alkoholio (ar kitų cheminių medžiagų).

Specialaus pasirengimo žygiui nereikia, tačiau, avint turistinius ar bent jau tvirtus batus bei dėvint žygiams tinkamą aprangą, bus lengviau.

Registracija – spragteldama(s) „Dalyvausiu“ ar įsigydamas bilietą aš užsiregistruoju šiame žygyje ir tuo pačiu patvirtinu, kad man yra žinoma, jog jis gali vykti šlapiose ir/ar sunkiai praeinamose vietose, patvirtinu, kad mano (ir mano lydimų nepilnamečių asmenų) sveikatos būklė bei savijauta yra gera, už savo saugumą žygio metu esu atsakingas pats ir nereiškiu pretenzijų organizatoriams žygio metu ar jam pasibaigus.


Visuomenės informavimo tikslu žygis bus filmuojamas ir/ar fotografuojamas, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ar vaizdo įrašuose. Nuotraukos ir/ar vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose, kitose žiniasklaidos priemonėse, viešose parodose.