VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

COM•MEDIA | „DABAR MANY VISAI KITA UGNIS“

Spektakliai

Bardai LT | Spektaklis Samuelio Becketto pjesės „Paskutinė Krepo juosta“ motyvais

Režisierius: Saulius Varnas
Aktorius: Sakalas Uždavinys
Scenografė: Laura Luišaitytė
Scenografė-stažuotoja: Viktorija Venckutė
Šviesų dailininkas: Audrius Jankauskas
Garso operatoriai: Fausta PilkaitėDomantas Kutkaitis
Video operatorius: Vidmantas Fijalkauskas

Trukmė: 1 val. 30 min.
Premjera: 2022 m. balandžio 8 d.
Bilietai: 15 €, 20 €

Bilietus platina Alytaus miesto teatro kasa ir kakava.lt.


Lietuvoje ir užsienyje spektaklius statantis režisierius S. Varnas dažnai renkasi sudėtingą dramaturginę medžiagą ir kiekvienąkart sukuria ypatingą teatrinį kosmosą.

Šįkart centrine spektaklio ašimi tampa absurdo teatro demiurgo S. Becketto Krepas, bandantis išsižadėti pasaulio ir meilės – įvykdyti tai, kas neįmanoma – egzistuoti be žmogiškumo ir pabėgti iš kosmoso, o tuo pačiu ir išlikti jame. Krepo bandymas atsisakyti meilės – tai tarsi pačios egzistencijos atmetimas ir savo autentiškumo išdavystė.

Viename iš laiškų S. Beckettas rašė, kad negalima žinoti, ar meilė turi kažkokią transcendentinę reikšmę. Krepas yra kartu ir tragiškas, ir groteskiškas, neigdamas transcendentinio artumo galimybę ir kartu vis grįždamas prie neįkainojamos savo patirties, kai paskutinį kartą jo siela paniro į jos sielą ir įvyko egzistencinė bendrystė. Šį herojaus balansavimą ant emocinio lyno puikiai atskleidžia daugiabriaunis aktoriaus S. Uždavinio talentas.

Spektaklio atmosferą įtaigiai kuria scenografė Laura Luišaitytė, šviesų dailininkas Pijus Vasiliauskas, garso ir vaizdo operatorius – Linas Kubekas.