VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Alytaus džiazo festivalio uždarymas | „The Collective abroad“

Koncertai

Alytus pastaruoju metu ypač giliai kvėpuoja kultūra.

2021-aisiais sėkmingai prasidėjęs džiazo projektas „Džiazuojantis Alytus“ užaugo iki Alytaus džiazo festivalio, kuris yra įtrauktas ir į „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės“ programą.

Netikėto alytiškių susidomėjimo atidarymo metu sulaukęs džiazo festivalis kvietė į 3 skirtingų grupių koncertus, o šį kartą jau kviečia susitikti paskutiniajame festivalio koncerte Alytaus kultūros centre prie freskos „Audėjos“ su grupe „The Collective abroad“.

„The Collective Abroad“ atliekama modernaus džiazo muzika atspindi įvairias įtakas iš septynių kolektyvo narių muzikos scenų: Berlyno, Amsterdamo, Hamburgo, Olborgo, Vilniaus ir Groningeno. Kiekviename koncerte ir albume atliekamos bent septynios originalios kompozicijos pristatančios kiekvieną kolektyvo narį, taip siekiama suteikti klausytojui plačią ir įvairią patirtį.

„The Collective Abroad“ susibūrė 2019 metų gegužę kuomet šie talentingi studentai susitiko Hamburge, kad pasiruoštų koncertui „Elbjazz“ festivalyje.

Šis kolektyvas jau vyko į keturis tarptautinius koncertinius turus, kurių metu pasirodė tokiuose festivaliuose kaip „Elbjazz“ ir “Classical Beat” Vokietijoje, „Swingin 'Groningen“ Olandijoje, “Jazz i Ekested” Švedijoje ,„Aarhus Jazzfest“, „Vinterjazz“, ir “Supernova Jazz Blast” Danijoje. Debiutinis albumas „L!VE at HUSET” buvo įrašytas 2019m. vasario mėnesį ir išleistas gastrolėse Danijoje ir Vokietijoje tais pačiais metais. Naujasis albumas „The Cycle“ buvo įrašytas 2021 m. Liepos mėnesį bei buvo išleistas 2022 metų pradžioje tarptautinio koncertinio turo metu.

Jaap de Vries (Olandija) - Trimitas,
Josh Scofield (Didžioji Britanija) - Alto Saksofonas,
Tadas Pasaravičius (Lietuva) - Tenorinis Saksofonas,
Tal Arditi (Izraelis) - El. Gitara,
Sandro Sáez (Ispanija/Vokietija) - Pianinas,
Jan Sedlák (Čekija) - Kontrabosas,
Dominic Harrison (Vokietija) - Būgnai.Renginyje gali būti filmuojama ar fotografuojama.