Inovatyvūs sprendimai Alytaus krašte – kelionę planuoti bus malonu

Šiais metais užsivėrus galimybei keliauti užsienio šalyse, daugiau žmonių atrado keliones po  Lietuvą. Dalis keliautojų pažintinių kelionių maršrutus planuoja patys, ieško informacijos interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose, kiti mieliau užsuka į turizmo informacijos centrus, tikėdamiesi gauti koncentruotą informaciją su rekomendacijomis apie lankytinus objektus, paslaugas ar pramogas iš specialistų. Dažnai žmonės čia atranda visiškai naujas vietas poilsiui. Reprezentacinės nuotraukos, galimybė pamatyti objektus 360 laipsnių kampu, interaktyvūs žaidimai  – tai, ko ieško  keliautojai, o pamatę dažnai užsinori sužinoti daugiau ir gyvai aplankyti vieną ar kitą objektą.

Siekiant inovatyviais sprendimais praturtinti Alytaus turizmo informacijos centrą ir jį padaryti patrauklesnį keliautojams, Alytaus turizmo informacijos centro darbuotojai įgyvendino projektą „Turizmo paslaugų kūrimas ir tobulinimas (Inovatyvus Alytus) “.

Projekto metu patalpose sumontuotas mobilus infoterminalas su liečiamu ekranu ir įdiegta modernia programine įranga. Nuo šiol centre lankytojai ras interaktyvų žemėlapį su pažymėtais svarbiausiais lankytinais objektais ir pramogomis, aprašymais bei nuotraukomis, Alytaus krašto laiko juostą, kurioje atsispindės svarbiausi miesto ir rajono istoriniai laikotarpiai. Nuotraukų galerija leidžia grožėtis įspūdingais krašto vaizdais, o žaisminga viktorina kviečia pasitikrinti žinias apie Alytaus kraštą. Skaitmeninius leidinius lankytojai galės atsisiųsti į mobilųjį telefoną ar elektroninį paštą. Kuriant infoterminalo turinį neužmiršti ir mažieji keliautojai – įdiegti trys įdomūs ir atmintį lavinantys žaidimai. Lankytojai galės užpildyti apklausą, kuri padės darbuotojams išsiaiškinti lūkesčius, svečių knygoje – palikti savo kelionės įspūdžius, o norintys gauti daugiau informacijos – užsiprenumeruoti naujienlaiškius.

Alytaus krašto turizmo internetinei svetainei www.alytusinfo.lt  buvo sukurtas virtualus turas po gražiausias Alytaus krašto vietas. Šiuo metu tokios kelionės yra itin aktualios – keliavimas yra apribotas, todėl keliautojai mėgaujasi virtualiais turais neišeidami iš namų. Šis turas įdiegtas ir infoterminale, kuris lauks lankytojų pasibaigus karantinui.

Siekiant padidinti internetinės svetainės žinomumą, buvo vykdoma turizmo paslaugų rinkodara, optimizuojant paieškos sistemą (SEO) ir vykdant reklaminių skydelių reklamą. Projekto metu sukurti du vaizdo klipai, atspindintys Alytus krašto išskirtinumą, jo lankytinų objektų grožį ir pramogų patrauklumą.

Alytaus turizmo informacijos centro darbuotojai tikisi, jog šiuo sudėtingu laikotarpiu inovatyvūs sprendimai padės susiplanuoti kelionę Alytaus krašte ir leistis į kelionę po jį, kai tik galima bus tai daryti.

Projektas „Turizmo paslaugų kūrimas ir tobulinimas“ įgyvendintas gavus finansavimą iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros.

Atsiliepimai

Komentuoti