„Collaborative jazz septet“

Alytus pastaruoju metu ypač giliai kvėpuoja kultūra.
2021-aisiais sėkmingai prasidėjęs džiazo projektas „Džiazuojantis Alytus“ užaugo iki Alytaus džiazo festivalio, kuris yra įtrauktas ir į „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės“ programą.
Netikėto alytiškių susidomėjimo atidarymo metu sulaukęs džiazo festivalis – tęsiasi ir kviečia į dar vieną ypatingą koncertą su grupe „Collaborative jazz septet“!
Vienas iš geriausių būdų tobulėti kaip muzikantui ar atrasti naujų muzikos krypčių – kolaboracija. Kolaboracija su kolegomis muzikantais ar kitų krypčių menininkais. Ir kuo daugiau kokybiškų kolaboracijų – tuo geriau. Be abejo, daugelis menininkų šį kūrybos konceptą supranta ir aktyviai naudoja, tačiau svarbiausia nepamiršti jo svarbos ir meninės reikšmės kasdieniame gyvenime.
Tai suprato ir geri draugai, atlikėjai, multi-instrumentalistai, kompozitoriai ir aranžuotojai Donatas Petreikis ir Karolis Šarkus. Abu jie pažįstami jau eilę metų, per kuriuos kartu išklausė ir aptarė daug muzikos, diskutavo saksofonistų temomis, dalinosi savo kuriama muzika. Visa tai visuomet likdavo studijos ribose ir neiškildavo į viešumą. Galiausiai, abu atlikėjai jau sukaupė pakankamą muzikos žinių bagažą, apjungė jėgas ir, iš meilės džiazo tradicijai, dienos šviesą pasiekė “Collaborative Jazz Septet”. Tai vienintelis džiazo septetas Lietuvoje, autentiškai atliekantis “bebop” ir “hardbop” erų įkvėptą autorinę muziką. Karolis ir Donatas su kolektyvu visa tai įrašė ir sudėjo į albumą, kuris skaitmeniniu formatu išleistas 2020 metų lapkričio 1-ąją dieną. 2021-ųjų vasarą albumas buvo pristatytas gyvai šešiuose Lietuvos miestuose. Debiutinę plokštelę galima įsigyti internete arba jos klausytis visose populiariausiose muzikos pasiklausymo platformose. Šiuo metu grupė išleido vaizdo įrašų ciklą “That Groove”, kurį galima rasti YouTube platformoje, ir dirba prie antrojo albumo leidybos.
https://septet.lt/apie/
https://www.youtube.com/watch?v=-ST1mDVSYbE
——–
Renginyje gali būti filmuojama ir fotografuojama.

Atsiliepimai

Komentuoti