VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Atkuriamosios istorijos festivalis KAUKAI

2022 m. spalio 1 d.  prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. 

Trečią kartą rengiamas atkuriamosios istorijos festivalis Kaukai skirtas Jotvingių genčiai atminti. 
Jotvingiai – senoji vakarų baltų gentis, iš geopolitinių žemėlapių išnykusi  po ilgų kovų su Kijevo Rusia, lenkais ir kryžiuočiais XIII a. pabaigoje. Kaukų piliakalnyje XX a. 7-ajame dešimtmetyje vykusių kasinėjimų metu rasta daugybė artefaktų, liudijančių ilgą piliakalnio naudojimą. Piliakalnio pylime rasti net 126 strėlių antgaliai rodo intensyviai vykusias jotvingių genties kovas su kaimynais.
 
Renginys vyksta slėnyje tarp dviejų piliakalnių. Čia vienai dienai atgimsta protėvių gyvenimo būdas, nukeliantis renginio lankytojus tūkstantį metų atgal, atgyja pamiršti amatai, karių kovos, archajiški patiekalai, pasakojimai prie laužo, senoviniai žaidimai, muzika ir dainos. 
Festivalyje KAUKAI dalyvaus senovinių amatų meistrai: juvelyras, gintaro apdirbėjas, odininkas, puodžius, peilių gamintojas, kalvis, šiaudinių dirbinių gamintojas, pynėjai iš vytelių ir švendrų, juostų audėja, verpėja, stikliorius, aludaris, medžio drožėjas. 
Šaudymą iš lanko demonstruos klubas „Fenikso plunksna“.
Senovinius žaidimus organizuos Lietuviškų Ristynių federacija. 
Renginyje žiūrovai galės susitikti su karybos klubais iš Lietuvos bei Lenkijos: „Jotvos sūnumis“, rekonstruojančiais jotvingių krašto karybą, buitį, amatus ir tradicijas, klubu iš Lenkijos „Pera Sudinoi“ pristatančiu Lenkijos krašto jotvingių genties karybą bei amatus ir klubo „Pilsots“ kuršių genties rekonstruktoriais, kurių dėka galėsime palyginti baltiškų genčių skirtumus ir panašumus.
Doc. dr. Aleksiejus Luchtanas pristatys knygas apie Jotvingius, Benas Šimkus papasakos apie alkoholinių gėrimų vartojimą archeologinių šaltinių duomenimis, jotvingiškų diržų detalių radinius ir jų rekonstravimą atskleis Martynas Švedas.
Senovės dainomis renginį apipins vyrų folkloro grupė „Tankuojis“ ir grupė „Svirtis“. 
Vakare svečių lauks protėvių ugnys ir dainų mūšis. 

Festivalį organizuoja: Senovės baltų karybos draugovė JOTVOS SŪNŪS 

Partneris: Alytaus kraštotyros muziejus 

Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba 

Susitikime spalio 1 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių. 

Nuorodo į festivalio puslapį  https://www.facebook.com/kaukaifest
Nuoroda į organizatorių puslapį  https://www.facebook.com/jotvossunus
Nuoroda į festivalio video  https://www.facebook.com/kaukaifest/videos/373578864536400

  

   
 

Atsiliepimai

Komentuoti