Alytaus galerijos, dirbančios 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę!

Alytuje, Lietuvos kultūros sostinėje 2022, nemažai viešųjų erdvių tapo atviromis galerijomis ir parodomis, lankytojų laukiančiomis 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę.

 Kultūros įskiepiai „Žymės“ Žaliojoje gatvėje 
Pirmajame Alytaus žemės meno (Land art) simpoziume „Žymės“, kultūros įskiepius kūrė profesionalūs Alytaus ir užsienio menininkai. Naudodami landšaftą ir medžio kartis jie kūrė originalius tūrinius meninius objektus, atskleidžiančius konkrečios vietos ypatingumą. Nauja patirtis ir meno pažinimo ribų praplėtimas skatina ekologinį bendruomenės sąmoningumą, kviečia įsiklausyti į gamtą ir pasijusti jos dalimi.
Žalioji g., Alytus
GPS: 54.398322, 24.042348 (WGS)

  

Fotoparoda „nepaKARTojama?“
Bene gražiausioje Alytaus erdvėje – Mažosios Dailidės ežero zonoje – įsikūrusi fotoparoda „nepaKARTojama?“ – tai  miesto tapatumo bei naujo sociokultūrinio naratyvo kūrimas, pasitelkiant meną ir viešąją atminimo kultūrą. Fotoparoda sudaro iškilaus senosios fotomenininkų kartos Z. Bulgakovo bei jaunųjų, tik pradedančių Alytaus fotomenininkų nuotraukos, pristatomos ežero prieigose. 
J. Basanavičiaus g., Alytus
GPS: 54.39458, 24.058686 (WGS)

  

Paupio galerija
Dainų slėnyje, šalia Baltosios rožės tilto, įsikūrė galerija, kurioje Alytaus kraštotyros muziejus kviečia pažvelgti į Alytaus tiltų istoriją, jų svarbą miestui. Tiltai sujungia ir išskiria, iš dabarties nukelia į praeitį ir subtiliai primena miesto istoriją. Alytaus tiltai ypatingi: jie ne tik sujungė kelią per upę, tačiau į vieną visumą sujungė ir dviejų krantų miestą. Alytaus tiltai savo istoriją pradėję skaičiuoti XIX a. ją tęsia ir šiandien. Galerijoje užfiksuotuose vaizduose galima pamatyti jų statybų akimirkas, kaip laikui bėgat jie keitėsi ir kokie yra dabar.
Dainų slėnis, Alytus
GPS: 54.392851, 24.079064 (WGS)

  

Paroda „Senamiesčio grindinio paslaptys“
Alytaus kraštotyros muziejaus parodoje „Senamiesčio grindinio paslaptys“ siekiama alytiškius ir miesto svečius supažindinti su išnykusiais kultūros ir infrastruktūros objektais. Dvi kilnojamos parodos skirtos seniesiems miesto kino teatrams ir autobusų stotims. Šie pastatai ir jų savininkai per šimtametę istoriją daug patyrė. Tai vietos, kupinos įvairiausių prisiminimų. Vieniems tai buvo kelio pradžia, kitiems – išsiskyrimo. Kažkam tai liko romantiškų pasimatytų vieta, kur būta labai skanių saldainių, o kažkam – vaikystės rojus.
Jotvingio g., Alytus
GPS: 54.396025, 24.043458 (WGS)
Senamiesčio skveras, Alytus
GPS: 54.399166, 24.048656 (WGS)

  
 

Atsiliepimai

Komentuoti