VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Alytus pasitinka su meile!

Alytuje įrengti treji nauji miesto vartai – jie sukurti pagal brolių menininkų Algirdo ir Remigijaus Gataveckų bei komunikacijos specialisto Artūro Mažeikos „Alytus-Myliu“ ženklą. Idėja, apie kurią daug metų kalbėta, pagaliau virto kūnu. Vartai – dvipusiai, atvažiuojančius į Alytų pasitinka su užrašu „Alytus tave myli“, o išvažiuojantys iš miesto gali perskaityti „Myliu tave“. Ketvirtadienį Santaikos gatvėje (nuo Simno ir Seirijų kelių žiedo) vartus pristatė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis kartu su A. Mažeika ir savivaldybės architektu Mindaugu Matažinsku.

Alytaus pavadinime užkoduotas žodis „Myliu“ išpjautas lazeriu iš juodai dažyto metalo ir pritvirtintas prie baltos betono plokštės, kuri stovi ant juodų stilizuotų dzūkų „Roželės“ fragmentus primenančių metalo konstrukcijų. Šalia vartų sumontuotos saulės baterijos, jos tamsiuoju paros metu juos apšvies.

Vartai išreiškia ne tik meilę Alytui, šeimai, bendruomenei, tačiau tarsi išplečia ir papildo „Alytus-Myliu“ ženklą, patvirtindami, kad Alytus nepamiršta savo šaknų, vertina ir brangina savo tradicijas ir istoriją.

Miesto vartai įrengti trijuose įvažiavimuose į miestą Naujojoje g. (nuo Kauno pusės), Santaikos g. (nuo Simno ir Seirijų kelių žiedo) ir Ulonų g. (nuo Vilniaus pusės).

Suprojektuoti unikalius miesto vartus buvo nemenkas iššūkis ir konstruktoriams, ir gamintojams. Miesto vartų projektą bei vizualizaciją pagal Alytaus miesto prekes ženklo firminio stiliaus knygą sukūrė bendrovės „Kubinis metras“ architektas Marius Bliujus. Trejus miesto vartus už beveik 144,7 tūkst. eurų įrengė bendrovė „Šmikis“.

2019 metais už „Alytus-Myliu“ miesto vartus Alytiškių iniciatyvų projekto metu balsavo alytiškiai, kurie ir nulėmė, kad jis nugalėjo didžiųjų projektų kategorijoje. Šio projekto idėją alytiškiams pateikė Artūras Lavrėnovas.

Prieš kelerius metus miesto savivaldybės taryba „Alytus-Myliu“ patvirtino kaip oficialų miesto ženklą, dabar jis plačiai naudojamas kuriant miesto veidą per vizualinę komunikaciją, infrastruktūros elementus ir taip toliau.

Alytaus miesto savivaldybės informacija ir nuotraukos