VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Kviečiame pažinti Dzūkijos gamtos paveldą

Ornitologinio turizmo potencialas Pietų Lietuvoje ir Bebros upės regione yra didžiulis. Gamtinių buveinių įvairovė sukuria išskirtines sąlygas sparnuočiams, tame tarpe retoms mūsų krašte ir nykstančioms rūšims: rudėms, gyvatėdžiams, kurtiniams, tetervinams, stulgiams, lututėms, žalvarniams, kukučiams, meldinėms nendrinukėms, migruojantiems vandens paukščiams ir kt. Todėl Lietuvos ornitologų draugija su partneriais siekia, kad šį regioną atrastų ir pažintų kuo daugiau gamtos mylėtojų.
Tačiau šio, gamta besidomintiems keliautojams dar nepakankamai pažįstamo regiono gamtinės vertybės dažniausiai telkiasi nuošaliose vietose, kurias žmogaus veikla pakeitė mažiausiai. Tačiau šias vietas žino ne visi gamta besidontys keliautojai. Tačiau kai kurie nykstantys ir mažai kam pažįstami paukščiai neretai gyvena greta žmogaus. Tiesiog reikia žinoti kur juos galime rasti ir džiaugtis stebėdami jų gyvenimo akimirkas. Todėl ornitologinio turizmo skatinimui Dzūkijos ir Bebros regionuose ypač svarbi yra projekto svetainė su skaitmeniniu žemėlapiu ir internetine aplikacija, kurios dėka keliautojai net ir išmaniuose telefonuose gali surasti svarbiausią informaciją apie paukščių stebėjimui įdomiausias vietas su jų aprašymais, kokius sparnuočius ir kokiais sezonais galima jose pamatyti bei kur jų ieškoti. Svetainėje taip pat patalpinti visi projekto leidiniai, todėl net keliaujant čia surasite išsamią informaciją apie šio krašto gamtines vertybes ir įdomybes.
Taigi, kviečiame pasinaudoti šioje projekto svetainėje esančia informacija ir atrasti Dzūkijos bei buvusios jotvingių žemės gamtos perlus.   
Daugiau informacijos apie krašto gamtines įdomybes bei galimybę jas pamatyti patiems keliautojams surasite projekto svetainėje: http://www.naturetourism.eu

Lietuvos ornitologų draugija su partneriais – Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija bei Biebžos nacionalinio parko direkcija igyvendina Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo finansavimo programos „Interreg V-A Lietuvos – Lenkijos bendradarbiavimo programa“ projektą „Gamtos paveldo panaudojimas ornitologinio turizmo plėtrai Dzukijoje ir Biebržos slėnyje“ Nr. LT-PL-1R-056. Projekto vykdymo laikotarpis 2017 m. balandžio 1 d. – 2018 m. rugsėjo 30 d. Projektą finansuoja: 85 proc. Europos regioninės plėtros fondo finansavimo programos „Interreg V-A Lietuvos – Lenkijos bendradarbiavimo programa“, likusius 15 proc. – projekto partneriai ir Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerija.

Atsiliepimai

Komentuoti